Jak vybrat batoh na cestování

V poslední době zažívají batohy velký comeback a již nejsou jen doménou studentů, sportovců a cestovatelů. Stačí se rozhlédnout v MHD. Jsou pohodlné, praktické a neničí záda. Co však po mnoho let odrazovalo od nošení batohu, jako každodenního společníka na cestách a do práce, byl jejich vzhled. Takový sportovní batoh neforemného tvaru, zařezávající se do saka nebo halenky, nepatří mezi reprezentativní či stylový doplněk.

Avšak dnešní doba plná elektronických zařízení, které mnoho lidí potřebuje mít neustále u sebe, si vyžádala nejen změnu pohledu na tyto příruční zavazadla, ale i na jejich vzhled a funkci.Speciální brašny na notebooky jsou sice fajn, ale představují další předmět v ruce nebo na rameni, zatímco se tlačíte v MHD nebo kličkujete mezi davy lidí na ulici. Pozor si musíte dávat i na zloděje, protože strhnout tašku z ramene je otázka pár vteřin. A co teprve to leknutí hraničící s infarktem, když vypoví službu úchyt popruhu. Několika tisícový majetek se poroučí k zemi. Nebo hůř – do kolejiště vlaku. Ano, je to možné. Stalo se to.

Batoh je tedy logickým řešením. A díky vzrůstající poptávce již není problém najít praktický, a přesto stylový, kousek. Značka Mark Ryden, která se přes 10 let specializuje na výrobu a inovaci batohů a má své zastoupení v mnoha zemích světa, včetně České republiky, patří mezi špičku v nabídce těchto produktů. Všechny jsou vyrobeny z kvalitního polyesterového materiálu odpuzující vodu typu Oxford, takže si nemusíte dělat starosti, když vás zastihne déšť. Nošení je pohodlné díky polstrování zadní části a ergonomicky tvarovaných popruhů. Nabízí širokou nabídku variant kapes pro elektroniku, oblečení či kosmetiku a především nabíjecí USB port, který je součástí u více jak poloviny produktů.V tomto článku najdete inspiraci a tipy, jak vybrat společníka do města, na pracovní cesty a návštěvu památek.

Pohodlí

Batoh se musí dobře nosit na zádech i v ruce. A to bez kompromisu. Mnoho výrobců zapomíná právě na naše dlaně. Většina galerií a muzeí nedovoluje nošení zavazadla na zádech. V MHD je to slušnost a ohleduplnost vůči ostatním cestujícím. Ten, kdo někdy dostal do obličeje ruksakem, ví. U produktů Mark Ryden tuto “drobnost” nemusíte řešit.

Velikost

Vlastnost, která je samozřejmě pro každého individuální, ale přesto nejdůležitější. Pokud plánujete kulturní zážitek nebo pracovní cestu na několik dní, jistě chcete mít u sebe vše, co potřebujete, ale kufr to není. V takovém případě je vhodné sáhnout po batohu s označením Navarro. Vybírat můžete ze dvou velikostí (241 nebo 331). S přehledem pojme váš notebook, fotoaparát, i osobní věci. Při pohybu v místech s velkou koncentrací lidí jistě oceníte bezpečnostní kapsu na zádech.

Organizace

Nikdo nechce hledat telefon mezi ponožkami, diářem a svačinou. Neexistuje více frustrující moment, než když chcete vytáhnout mobil či fotoaparát, aby jste zachytili momentku nebo památku a přístroj ne a ne najít. Díky batohu Nomad II bude vše na svém místě a na dosah ruky. Včetně lahve s vodou. Vybrat si můžete variantu s 2 nebo 3 kapsami.

Váš batoh, vaše volba

Pro bezproblémové cestování za kulturou nebo prací je důležité určit si alespoň tyto tři kritéria. Všichni totiž oceníme pohodlné, funkční a dostatečně velké zavazadlo. Zbytek je jen na vás.

-10%
Original price was: 2 990,00 Kč.Current price is: 2 689,00 Kč.
-10%
Original price was: 2 890,00 Kč.Current price is: 2 599,00 Kč.
-10%
Original price was: 3 090,00 Kč.Current price is: 2 779,00 Kč.
-10%
Není skladem
Original price was: 2 990,00 Kč.Current price is: 2 689,00 Kč.